• GSM0507 058 80 00
  • 7/24Servis

Manavgat Lavabo Açma

Manavgat Lavabo Açma

Birçok kişi gerek mutfak lavabolarında gerekse de banyo gibi diğer lavabolarında yaşadıkları tıkanıklıklardan sonra büyük endişe duyabiliyorlar. Eğer siz de Manavgat lavabo açma konusunda bilgi sahibi olmak ve ufak tıkanıklıkları kendi başınıza gidermek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Manavgat Başarı Vidanjör olarak bu yazımızda kolay lavabo tıkanıklıklarını nasıl gidereceğinizi ve daha zor tıkanıklarda ne yapmanız gerektiğini sizlere anlatacağız.

Evdeki Lavabolarımız Neden Tıkanır

Gelin isterseniz evdeki lavabolarımız neden tıkanır, bu tıkanıklıklardan nasıl kurtuluruz inceleyelim. Öncelikle lavabolar, evde en çok kullanılan alanlardan biridir. Aynı zamanda tıkanma olasılığı en yüksek olanlardan biridir. Tabi ki lavabo tıkanmasının birçok nedeni vardır. Öncelikle bu tıkanıklığın nedenlerini öğrenmeden önce lavaboların mutfakta mı yoksa banyoda mı kullanıldığı baya önemli bir etkendir. Zira mutfakta kullanılan lavaboların tıkanma nedenleri ile banyoda kullanılan lavaboların tıkanma nedenleri farklılık gösterir. Mutfakta kullanılan lavaboların tıkanmasındaki en yaygın neden, yağ ve yiyecek parçacıklarının birikmesidir. Zamanla, bu parçacıklar birikebilir ve bir tıkanıklık oluşturabilir. Bunun yanında lavaboya dökülen yağlar zamanla donarak lavabonun tıkanmasına neden olabilir. Peki banyo lavabosunun tıkanmasının nedenleri nelerdir? Banyo lavabosunun tıkanmasının en yaygın nedeni tahmin edilebileceği gibi saçtır. Lavaboya atılan ya da düşen saçlar lavabo borularında birikebilir ve tıkanmaya neden olabilir. 

Tabi ki sizden kaynaklı olmayan ve dış etkenlerden dolayı olan tıkanmalarda olabilir. Örneğin bazı durumlarda ağaç kökleri kanalizasyon hattına doğru büyüyebilir ve tıkanmaya neden olabilir. Ancak endişe etmeyin bu çok çok nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Tıkanmış bir lavaboyu önlemenin en iyi yolu düzenli olarak temizlemektir. Lavaboyu düzenli olarak hafif bir deterjanla temizleyin. Tahliyeye dikkat ettiğinizden ve tıkanmaya neden olabilecek kılları veya kalıntıları çıkardığınızdan emin olun. Yavaş bir tahliye fark ederseniz, bir sorun haline gelmeden önce tıkanıklığı gidermek için harekete geçin. Ya da daha büyük sorunlarınız varsa Manavgat Başarı Vidanjör olarak bizimle iletişime geçin.

 

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yolları

Mutfak lavabonuz kirli bulaşıklar ve yemek artıklarıyla doluysa, bir tıkanıklık oluşması muhtemeldir. Tıkanmayı önlemek veya zaten tıkanmış bir lavabonun tıkanıklığını açmak için vereceğimiz ipuçlarını inceleyebilirsiniz:

  • Her kullanımdan sonra lavaboyu temizleyin. Bulaşıkların lavaboda birikmesine izin vermeyin ve yemek artıklarını çöp kutusuna attığınızdan emin olun.
  • Lavabo pompası kullanın. Tıkanıklığınız varsa, genellikle bir pompa kullanmak için en iyi araçtır. Tüm tahliyeyi pompa ile kapattığınızdan emin olun ve ardından pompayı yukarı ve aşağı itip çekin.
  • Kaynar suyu gidere dökün. Bu, bir tıkanıklığı kırmaya yardımcı olabilir.
  • Uzun ve ince bir metal çubukla lavabo borusunun içerisindeki kıl ve pislikleri düzenli olarak temizleyebilirsiniz.

 

  • Eğer Manavgat lavabo açma konusundaki probleminiz büyükse Manavgat Başarı Vidanjör olarak bizi çağırabilirsiniz. Her şeyi denediyseniz ve lavabo hala tıkalıysa, bir tesisatçı çağırmanın zamanı geldi.

Manavgat Lavabo Açma

Birçok kişi gerek mutfak lavabolarında gerekse de banyo gibi diğer lavabolarında yaşadıkları tıkanıklıklardan sonra büyük endişe duyabiliyorlar. Eğer siz de Manavgat lavabo açma konusunda bilgi sahibi olmak ve ufak tıkanıklıkları kendi başınıza gidermek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Manavgat Başarı Vidanjör olarak bu yazımızda kolay lavabo tıkanıklıklarını nasıl gidereceğinizi ve daha zor tıkanıklarda ne yapmanız gerektiğini sizlere anlatacağız.

- 0242 742 39 76
Sayfamızı Paylaşın